×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Limaj me akuza për Kurtin: Vetëvendosja ka përdorur zhargon të Koresë së Veriut

  Insajderi
  22 November 2023 - 21:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate të Kosovës Fatmir Limaj, e ka kritikuar qeverisjen e Kurtit duke thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka përdorur zhargon sikur në Korenë e Veriut.

  “Kompanitë e mbajnë vendin, biznesi e mban vendin. Janë shqiptare, janë kosovare, janë të vendit tonë, janë promotor të zhvillimit ekonomik. Ose le t’i ndërron dhe le ta sjell dikend tjetër”, tha Limaj.

  Ai theksoi se 51 për qind e votave të fituara nga Albin Kurti, nuk kanë ardhur nga qielli.

  “Janë ardhur nga bizneset e vogla, të mesme, kanë ardhur nga qytetarët. Nga mësuesi, nga minatori, nga punëtori shëndetësor, nga bujku. Një qeveri normale nuk shikon kështu. Një qeveri normale, zhvillon e ndërton”, theksoi ai në Klan Kosova

  Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës tha se Qeveria Kurti i ka njerëzit e paaftë në krye të dikastereve.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark