×
 • Sport
 • Sport

  Man City, mbret i Anglisë për herë të katërt rresht

  Insajderi
  19 May 2024 - 19:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Manchester City është shpallur kampion i Premierligës për edicionin 2023/24.

  “Citizens” e fitojnë titullin e katërt rresht në Angli, duke e vulosur dominimin në ishull.

  Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola shënoi fitore 3:1 ndaj West Hamit për ta mbyllur dilemën e kampionit.

  E deri në xhiron e fundit, Manchester City e pati rival të madh Arsenalin

  “Topçinjtë” triumfuan 2:1 ndaj Evertonit, megjithatë kjo fitore nuk i kreu aspak punë ekipit të Artetas.

  Në Ligën e Kampionëve nga Premierliga krahas Manchester Cityt dhe Arsenalit shkojnë edhe Liverpooli dhe Aston Villa.

  Në Ligën e Evropës shkon Tottenhami, kurse në atë të Konferencës shkon Chelsea.

  Nga Premierliga bien Sheffield United, Burnley dhe Luton.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark