×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  MASHTI merr një vendim, këta studentë do të lirohen nga pagesa e konviktit dhe menses

  Insajderi
  30 October 2023 - 12:27

  Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka nënshkruar një vendim për lirimin nga pagesa e qëndrimit dhe ushqimit në Qendrën e Studentëve në Prishtinë (QSP) një pjesë të studentëve.

  Nagavci, ka thënë se studentët të cilët lirohen nga pagesa janë fëmijët e dëshmorëve, fëmijët e invalidëve të luftës, fëmijët që u takojnë familjeve me asistencë sociale, dhe studentët me nevoja të veçanta.

  Sipas ministres, nga pagesa për banim do të lirohen edhe studentët nga parlamenti studentor i UP-së dhe studentët të cilët janë më shumë se një banues e që vijnë nga një familje në QSP.

  “Për studentët tanë, do të vazhdojmë angazhimin e përkrahjen e pakursyer”, ka thënë ndër të tjera Nagavci.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark