×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Mbi 90 për qind të votave të numëruara, Erdogan afër fitores

  Insajderi
  28 May 2023 - 18:27

  Teksa po numërohen 91,55 për qind të votave, presidenti aktual i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, po prin ndaj kundër-kandidatit të tij për president, Kemal Kiliçdaroglu dhe po i afrohet fitores.

  Erdogan deri më tani ka të grumbulluara 52,61 për qind të votave apo 25,138,321 sosh. Ndërkaq, Kiliçdaroglu ka 47,39 për qind të votave apo 22,641,183 sosh.

  Erdogan ka ushtruar rolin e presidentit tash e nëntë vite. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark