×
 • Sport
 • Sport

  Mbrojtësi 16 vjeçari Ardian Durmishaj i SV Sandhausen nuk ka të ndaluar, ka realizuar përsëri gol

  Insajderi
  25 February 2024 - 16:48
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Një prej mbrojtëseve më premtues shqiptar, Ardian Durmishaj i SV Sandhausen po vazhdon të shkëlqej për grupmoshat u17 dhe u19 te kjo skuadër.

  16 vjeçari në këtë fillim të gjysmësezonës ka shënuar 3 gola dha ka dhuruar 4 asistime për bashkëlojtarët.

  Golin e fundit e ka shënuar kundër Sttugarter Kickers e po ashtu ka bërë edhe një asistim në këtë ndeshje.

  Kujtojmë që Durmishaj pritet që gjatë muajit prill të marrë ftesë edhe nga kombëtarja e Kosovës në futboll për grupmoshat U19, pasi tashmë ka ra në sy të trajnerit Adil Maliqi.

  Përndryshe Lojtari tash e disa kohë po vëzhgohet edhe nga Gjermania dhe Shqipëria, por dëshira e tij e madhe është që të luaj për kombëtaren e Kosovës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark