×
 • Lajme
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Më 5, 6 dhe 7 maj do të mbahet “Kamza lexon”, panair libri në qytezën e Kamzës

  Insajderi
  29 April 2023 - 19:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Më 5, 6 dhe 7 maj në sheshin “Nënë Tereza” të qytezës së Kamzës në Shqipëri do të mbahet edicioni i dytë i Panairit të Librit me emrin “Kamza lexon”. Koordinator dhe drejtues i këtij panairi edhe në këtë edicion do të jetë shkrimtari Liridon Mulaj dhe do të organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Bashkisë së Kamzës, z. Rakip Suli.

  Në këtë panair do të marrin 25 shtëpi botuese shqiptare, të cilat do t’i prezantojnë botimet e tyre të reja në shtandet që do të ngriten në sheshin kryesor të kësaj qyteze.

  Në “Kamza lexon” do të organizohen 20 përurime librash dhe takimesh me shkrimtarë e botues të njohur.

  Sipas organizatorit, në këtë panair do të jepen 6 shpërblime letrare për vepra të arrira letrare.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark