×
 • Sport
 • Sport

  Mesazhi i Josef Martinez në rrjetet sociale pasi Inter Miami nuk ia vazhdoi kontratën

  Insajderi
  06 November 2023 - 16:05
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Josef Martinez përdori mediat sociale për t’i dhënë lamtumirën Inter Miamit pasi skuadra e MLS vendosi të mos ushtrojë opsionin e vazhdimit të kontratës së tij për sezonin 2024.

  Sezoni 2023 MLS ka përfunduar për Inter Miami, por klubi në pronësi të David Beckham tashmë po bën plane për vitin e ardhshëm. Këtë javë, skuadra e Floridës së Jugut njoftoi se tre lojtarë nuk do të kthehen për sezonin 2024. Josef Martinez është një prej tyre.

  Ylli venezuelas iu bashkua klubit nga Atlanta United në janar. Por pas vetëm një sezoni, Heronët vendosën të mos ushtrojnë opsionin e vazhdimit të kontratës. Victor Ulloa dhe Jake Lacava do të largohen gjithashtu nga Miami këtë jashtë sezonit.

  Larg nga shfaqja e ndonjë ndjenje të ashpër ndaj ekskluzivitetit, Martinez dukej mirënjohës për kohën e tij në South Beach. 30-vjeçari hyri në Instagram për t’i dhënë zyrtarisht lamtumirën klubit.

  “Ka qenë një periudhë e bukur. Unë gjithmonë do ta vlerësoj dashurinë që më është dhënë. Faleminderit të gjithëve për këtë vit të veçantë. Dhe kryesisht për mijëra venezuelianë për kaq shumë dashuri dhe që më bënë të ndihem si në shtëpinë time”, shkroi Martinez.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark