×
 • Sport
 • Sport

  Messi vazhdon serinë e mirë, shënon dy gola dhe dhuron një asist

  Insajderi
  21 April 2024 - 10:27
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Lionel Messi po vazhdon formën fantastike të tij në Amerikë.

  Sulmuesi argjentinas ka shënuar dy gola për Inter Miamin dhe ka dhuruar një asist në fitoren 3-1 ndaj skuadrës Nashville në kuadër të MLS.

  36-vjeçari fillimisht shënoi në minutën e 11-të, duke barazuar rezultatin në 1-1.

  Në minutën e 39-të, Messi asistoi për Sergio Busquets.

  Messi shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për Inter Miamin në minutën e 81-të, dke u treguar i saktë nga penalltia.

  Në gjashtë ndeshje të luajtura këtë sezon, Messi ka shënuar 7 gola dhe ka bërë edhe tre asistime.

  Inter Miami aktualisht është lidere e tabelës në MLS, me 18 pikë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark