×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Ministrja gjermane e Mbrojtjes mund ta mbajë Doktoratën e saj

  Insajderi
  09 March 2016 - 21:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një universitet në Gjermani ka vendosur se Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë mund ta mbajë doktoratën e saj, pavarësisht faktit se disa pjesë të temës së saj, të mbrojtur para 25 viteve, ishin konsideruar si plagjiaturë.

  Presidenti i Shkollës së Mjekësisë në Hanover, Christopher Baum tha sot se një panel ka ardhë në përfundim se nuk ka pasur qëllime hileqare nga ana e ministres Ursula von der Leyen.

  Ai tha se “po flasim për gabime, jo shkelje, dhe këtu qëndron dallimi vendimtar”. Ai shtoi se këto gabime nuk e vënë në pikëpyetje vlerën shkencore të temës së ministres.

  Von der Leyen, e cila po udhëtonte sot drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka mohuar akuzat për plagjiaturë. /rel

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark