×
 • Sport
 • Sport

  Modric: Anglia është ndeshja më e keqe për ta nisur Europianin

  Insajderi
  06 June 2021 - 13:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Mesfushori i Kroacisë, Luka Modric ka folur për Daily Mail për debutimin kundër Anglisë në Europian, duke prauar se është pak i frikësuar nga kjo përballje.

  “Grupi ynë në Europian është shumë i vështirë. Anglia, Republika e Çekisë dhe Skocisë janë skuadra të mira dhe nuk do të jetë e lehtë të kualifikohemi”, ka thënë ylli i Real Madrid.

  “Anglia? Është ndeshja më e keqe për ta nisur Europianin. Jam gjithmonë optimist, por kjo është ndeshje e parë shumë e vështirë. Kjo është një finale e vërtetë, sepse një humbje mund ta vështirësojë shumë kalimin e grupit”, ka vazhduar Modric.

  “E dimë se nuk mund të bëjmë asnjë gabim në këtë ndeshje. Jam i bindur se mund të fitojmë nëse bëjmë lojën tonë. Anglia ka një skuadër të madhe, veçanërisht në sulm. Lojtarë si Kane, Rashford dhe Sterling mund të ndëshkojnë këdo”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark