×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Momenti kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë në Veri

  Insajderi
  28 May 2023 - 09:34

  Të premten disa grupe qytetarësh serbë u përplasën me Policinë e Kosovës, e cila po asistonte kryetarët e rinj të tre komunave veriore të banuara me shumicë serbe, për të hyrë në zyrat e tyre.

  Serbët sulmuan me gurë policët, me ç’rast u lënduan pesë policë dhe po ashtu dëmtuan katër vetura zyrtare.

  Por, serbet nuk kursyen as gazetarë duke ua dëmtuar veturat e tyre.

  Në disa pamje që ka publikuar ATV shihet momenti kur serbët sulmojnë policët, duke mos kursyer asgjë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark