×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Momenti kur një burrë tentoi të rrëmbejë një katërvjeçar në një farmaci në Florida

  Insajderi
  11 February 2024 - 22:47

  Një burrë nga Florida u arrestua pasi u përpoq të rrëmbejë një djalë 4-vjeçar nga brenda një farmacie në Miami Beach, Florida, të enjten, tha policia.

  Por për fatin e vogëlushit dhe familjarëve të tij, babai i tij reagoi shpejt, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

  Sipas tyre, incidenti i frikshëm, i cili u kap nga kamerat e vëzhgimit, ndodhi rreth orës 11:55 të mëngjesit kur djali dhe prindërit e tij po dilnin nga farmacia.

  I dyshuari, i identifikuar si 26-vjeçari Nicolas Sternaman, mund të shihet duke hyrë në dyqan përpara se ai të kthehet papritur dhe të përkulet për të kapur djalin nga qafa.

  Pamjet tregojnë Sternaman duke e ngritur fëmijën nga toka dhe duke u kthyer nga dera e dyqanit për t’u larguar, pas së cilës reagon babai i tij.

  Djali mund të shihet duke rënë në tokë, ndërsa nëna e tij e dëshpëruar vrapon në mbrojtje të fëmijës së saj duke e marrë atë dhe duke e çuar në një vend të sigurt brenda dyqanit.

  Ndërsa ajo e bën këtë, babai i djalit lufton me Sternaman për disa sekonda përpara se i dyshuari të mbyllë derën dhe të largohet nga vendi i ngjarjes.

  Oficerët e policisë iu bashkuan ndjekjes dhe arrestuan Sternaman i cili po përballet me akuza për abuzim të rëndë të fëmijëve dhe rrëmbim të një fëmije.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark