×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafa: Shënuam suksese përkundër presionit e dhunës opozitare

  Insajderi
  16 May 2016 - 08:19
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në një intervistë dhënë gazetës “Epoka e re” ai ka theksuar se koalicioni qeverisës është stabil dhe bashkëpunues, i orientuar qartë kah zhvillimi ekonomik, integrimet evropiane, shteti ligjor dhe miqësia me SHBA-në.

  Duke folur për liberalizimin e vizave, Mustafa ka theksuar se para se të ndodhë votimi në Parlamentin Evropian, Kosova do të duhej ta ketë të ratifikuar marrëveshjen me Malin e Zi për kufijtë.

  Sa i përket formatit të dialogut në Bruksel, kryeministri Mustafa ka thënë se është në interes të vendit të kemi një gjithë përfshirje në dialog edhe nga Zyra e Presidentit, Kuvendi, por edhe nga shoqëria civile.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark