×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Nesër në teatrin “Dodona” fillon festivali “Monoakt”

  Insajderi
  09 June 2023 - 17:27

  Festivali “Monoakt” fillon nesër, ora 19:30, në teatrin “Dodona” të Prishtinës.

  Themeluesi dhe drejtuesi është Mentor Zymberaj, i cili edhe i ka nga përzgjedhur monodramat më të suksesshme ndërkombëtare.

  Pjesmarrëse do të jenë krijimtaritë nga Gjermania, Spanja, Portugalia, Armenia Izraeli dhe Kosova.

  Ndërkaq, juria do të jenë me përfaqësues nga Ukraina, Gjermania dhe Maqedonia.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kulturë
  27 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark