×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Neymar largohet nga Arabia, ja ku mendon të rikthehet

  Insajderi
  12 February 2024 - 09:23

  Thashethemet e fundit për të ardhmen e Neymarit flasin për një rikthim të mundshëm në vendin e tij të lindjes.

  Sulmuesi brazilian i Al-Hilal, i cili dëmtoi gjurin në fillim të sezonit, mund të kthehet në Brazil përpara përfundimit të kontratës së tij me klubin arab.

  Sipas “Daily Mail”, presidenti i Santosit, Marcelo Teixeira, tregon se është takuar me Neymarin dhe duket se “ka një shans të mirë për ta bindur atë”.

  Ylli brazilian, i cili do të qëndrojë jashtë fushe përgjatë gjithë sezonit, për shkak të dëmtimit të rëndë, ka nënshkruar një kontratë me Al-Hilalin deri në vitin 2025.

  Në verën e kaluar ai ndoqi Ronaldon dhe Benzeman në Ligën Pro Saudite, por pas lëndimit u detyrua të qëndronte pa luajtur gjatë gjithë këtij sezoni.

  E tani së fundmi, mospërfillës si gjithnjë, një karakteristikë e brazilianit kjo, e ardhmja e tij, nëse konfirmohet, do të ishte largimi nga Arabia për në Brazil.

  Një gjë e papritur kjo, duke pasur parasysh se Neymar ka luajtur vetëm pesë ndeshje me klubin e tij të ri në Ligën Pro.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark