×
 • Lajme
 • Insajderi

  “Njerëz të tillë s’kanë vend në Lëvizje”, Haxhiu reagon pasi VV-ja e përjashtoi Mujecin nga partia

  Insajderi
  15 August 2023 - 17:14
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pasi Komisioni Disiplinor i LVV-së mori vendim për përjashtimin e Besnik Mujecit nga anëtarësia dhe gjithë strukturat e saja.

  Mujeci, i cili është në mandatin e dytë si asamblist i LVV-së në Prishtinë, u kap mbrëmë në Tiranë bashkë me katër persona të tjerë, me 11 mijë e 300 tableta ekstazi, me peshë prej mbi 5.090 kilogramë në vlerë rreth 400 mijë euro.

  E sipas Haxhiut, njerëz të tillë nuk kanë vend në LVV, transmeton Paparaci. Më tej, ajo shtoi se veprimet që çuan në arrestimin e Mujecit janë krime të rënda.

  “Komisioni Disiplinor mori vendim për përjashtimin e Besnik Mujecit nga Lëvizja VETËVENDOSJE! Veprimet për të cilat është arrestuar Besnik Mujeci janë krime të rënda dhe institucionet e drejtësisë duhet ta marrin dënimin e merituar”, shkroi ajo, duke ngatërruar “marrin” me “japin”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark