×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  I nxehti në Indi po i shkrinë edhe rrugët e qyteteve

  Insajderi
  24 May 2016 - 09:46
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  India po përballet me një valë të vapës që disa ditë, ndërsa rekordi është thyer të premten e kaluar kur në një qytet temperatura arriti në 51 gradë celsius.

  Për shkak të nxehtësisë, banorët e qyteteve si Valsat, Gujarat, kanë pasur problem edhe me rrugët e tyre, njofton The Independent.

  Asfalti ka filluar të shkrihet dhe në të rastis të shohësh edhe sandale të mbetura.

  Deri më tani, qindra njerëz kanë vdekur si pasojë e të nxehtit të ditëve të fundit./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark