×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani ngushëllon familjen Morina: Teatri dhe kinematografia humbën sot një aktore të shquar

  Insajderi
  14 April 2024 - 16:35
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Bota e artit u trondit me lajmin e vdekjes së aktores së njohur Shirine Morina, e cila njihet për bagazhin e saj të madh në skenën teatrale.

  Për shuarjen e figurës së shquar të skenës artistike, ka reaguar edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

  Përmes faqes zyrtare të presidencës, Osmani shprehu ngushëllimet e saj për familjen, miqtë dhe komunitetin kulturor.

  “Teatri dhe kinematografia humbën sot një aktore të shquar e të dashur për publikun. Aktorja Shirine Morina do të mbahet mend për origjinalitetin në lojën e saj skenike në teatër dhe rolet e shumta në serialet televizive”, ka thënë Osmani.

  “Ju përcjell ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes, miqve dhe komunitetit kulturor! Në këto çaste të rënda për familjen, bashkëndjej me ju dhe ju inkurajoj që të gjeni forcë në përballimin e dhimbjes”, deklaroi mes tjerash presidentja e Kosovës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark