×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Pacolli: Zyrtarisht ka filluar bashkëpunimi mes Kosovës dhe Kenias, në të gjitha fushat e interesit të përbashkët

  Insajderi
  23 March 2023 - 13:42

  Ish-presidenti i Kosovës dhe kryetari aktual i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka njoftuar se presidenti i Kenias ka marrë vendim për fillimin e bashkëpunimit me Kosovën në të gjitha fushat e interesit të përbashkët.

  Pacolli, këtë lajm e ka cilësuar si “ moment historik për raportet diplomatike të Kosovës me Kenian”.

   “Sot, vizitova në Nairobi Presidentin e Republikës së Kenias, mikun tim, Ëilliam Ruto, për ta falënderuar për miqësinë e tij ndër vite. Gjatë takimit ai më njoftoi se ka marre vendim me të cilin Republika e Kenias ka zyrtarizuar fillimin e bashkëpunimit me Republikën e Kosovës në të gjitha fushat e interesit të përbashkët. Ky është një moment historik për raportet diplomatike të Kosovës me Kenian”, ka shkruajtur Pacolli në Facebook.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark