×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  Pamje të shokëve të Radojçiqit me duar të lidhura, para Pallatit të Drejtësisë shfaqet edhe motra e njërit prej tyre

  Insajderi
  26 September 2023 - 14:44

  Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka përfunduar seanca dëgjimore ndaj dy të dyshuarve për sulmin terrorist në Banjskë.

  Të dy të dyshuarve i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

  Prokuroria Speciale kishte kërkuar caktimin e masës së paraburgimit për të dyshuarit në fjalë, të cilët dyshohen për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovës.

  “Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton opinionin publik se ka bërë një (1) kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj tre (3) personave V.T. B.S dhe D.M. për vepra të ndryshme penale. Prokuroria Speciale njofton opinionin se kërkesa është bërë kundër tre (3) të pandehurve për veprat penale “Veprat e rënda kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës” nga neni 126, dhe “Kryerja e veprave terroriste” nga neni 129 të Kodit nr.06/L-074 Penal të Republikës së Kosovës, si dhe veprat penale “Veprat e rënda kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës” nga neni 126, dhe “Kryerja e veprave terroriste” nga neni 129, lidhur me nenin 33 të Kodit nr.06/L-074 Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

  Për më shumë ndiqni videon në vazhdim:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark