×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Panik në aeroportin e Dubait: Ariu del nga kafazi brenda aeroplanit (Pamje)

  Insajderi
  07 August 2023 - 12:46

  Udhëtarët në Aeroportin Ndërkombëtar të Dubait u përballën me vonesa pasi një ari u arratis nga kafazi i tij që ndodhej brenda avionit. Avioni ishte gati për tu nisur për në Bagdad, po nisja u vonua për të paktën një orë për shkak të incidentit.

  Pasagjerëve që iu kërkua të zbrisnin ndërsa ekspertët u përpoqën të qetësonin ariun dhe ta largonin nga avioni.

  Kryeministri i Irakut ka urdhëruar një hetim se si ariu arriti të shpëtonte nga kafazi i tij.

  Iraqi Airways tha se nuk ishte përgjegjës për arratisjen e ariut, duke vënë në dukje se ekuipazhi bashkëpunoi me autoritetet në Emiratet e Bashkuara Arabe, të cilët dërguan ekspertë për të zbutur kafshën.

  Iraqi Airways pohoi se të gjitha procedurat për transportimin e ariut ishin bërë në përputhje me ligjin dhe rregullat e miratuara nga Shoqata Ndërkombëtare e Transportit Ajror (IATA).

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark