×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Pas 5 minutash shfaqet në “ring” Haki Abazi, sfidon Kurtin me video/audioincizime

  Insajderi
  16 February 2023 - 09:55

  Kanë mbetur edhe pesë minuta nga nisja e duelit të famshëm, Haki Abazi kundër Albin Kurtit. ‘Ring’ ky që u paralajmërua për orën 10:00.

  Tashmë dihet se kryeministri Kurti ka urdhëruar që Abazi të shkarkohet nga pozita e Kryetarit të Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë si dhe për heqjen nga Komisioni Parlamentar për Stabilizim Asocim BE-Kosovë.

  Kështu, deputeti Abazi thirri mediat në konferencë, e cila do të mbahet sot në hollin e Kuvendit të Kosovës.

  Përveç deklarimit për urdhër shkarkimin ndaj tij, Abazi paralajmëroi se në këtë konferencë do të flas edhe për disa audio/video inçizime, që sipas tij, Kurti po kërkon t’i mbulojë me urdhërin e dhënë për shkarkimin e tij.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark