×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Pas suspendimit të Bejtës, studentja që e braktisi Fakultetin për shkak të tij i rikthehet studimeve

  Insajderi
  20 April 2023 - 16:27
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Më datë 30 mars Gazeta Insajderi ka publikuar ankesat e studentëve të degës “Gjuhë dhe Letërsi Angleze” drejtuar Këshillit të Etikës, kundrejt profesor Bekim Bejta.

  Në një intervistë për Insajderin, ish-studentja, Zana Mala kishte rrëfyer eksperiencat e saj me Bejtën.

  Mes tjerash Mala kishte thënë se Bejta ishte shkaktari që ajo kishte braktistur studimet.

  Më datë 12 mars, Senati i Universitetit ka suspenduar Bekim Bejtën për 6 muaj.

  Pas këtij vendimi, Gazeta Insajderi ka intervistuar Malën e cila në mes tjerash ka rrëfyer edhe se ka vendosur t’i rikthehet studimeve.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark