×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Pasi u dënua me burg për përdhunim, Barça e heq Dani Alvesin nga historia e saj

  Insajderi
  27 February 2024 - 13:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Të enjten e kaluar arriti vendimi për dënimin me katër vjet e gjysmë burg për Dani Alvesin, i cili u shpall fajtor për përdhunimin e një gruaje 23 vjeçare në një diskotekë të Barcelonës në fund të dhjetorit të vitit 2022.

  Ndërsa, sot arriti një tjetër goditje për ish-futbollistin brazilian, i cili pjesën më të madhe të karrierës e kaloi pikërisht në Barcelonë, shkruan “Gazeta Express”.

  Klubi katalunas ka njoftuar se e ka hequr zyrtarisht 40 vjeçarin nga statusi i legjendës së klubit pas përlyerjes së emrit të tij.

  Krahas Barçës, Dani Alves ka luajtur edhe në Sevilla, në Juventus dhe në Paris Saint-Germain, para se të rikthehej në Brazil.

  Por, rasti i sulmit seksual ia rrënoi gjithçka që kishte ndërtuar.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark