×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Për 5 muaj, pushteti i LDK’së në Pejë hargjoi 8 mijë euro për dreka zyrtare

  Insajderi
  15 June 2023 - 15:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Nga janari i këtij viti e deri në fund të muajit maj, Komuna e Pejës ka shpenzuar 8 mijë euro për dreka zyrtare. Saktësisht, 7 mijë e 958 euro u shpenzuan nga buxheti i komunës për pesë muaj.

  Kjo shuma është bërë e ditur pas kërkesës së Gazetës Insajderi për qasje në dokumente publike.

  Mbi 1 mijë e 200 euro u hargjuan në Hotel Dukagjini për të pritur një delegacion nga Kozenca.

  Ndërsa, 921 euro u shpenzuan me rastin e pritjes së delegacionit të ShBA’së.

  Kurse, për drekat dhe koktejin e festave të fundvitit, Komuna e Pejës shpenzoi plot 1 mijë e 231 euro.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark