×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Përfundon takimi i Lajçakut me Petkoviqin

  Insajderi
  18 April 2024 - 12:49
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ka përfunduar takimi në Bruksel në mes të dërguarit të posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak me kryenegociatorin e Serbisë, Petar Petkoviq, raporton N1.

  Ata janë takuar sot në Bruksel, për të diskutuar për një zgjidhje për çështjen e dinarit.

  Më pas, Lajçaku pritet të takohet edhe me kryenegociatorin nga Kosova, Besnik Bislimin.

  Më vonë, pritet të ketë edhe një takim trepalësh.

  Ky është takimi i tretë në mes të kryenegociatorëve, dhe i katërti në mes të delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, lidhur me përpjekjet për zgjidhjen e çështjes, që lidhet me transferimin e mjeteve financiare nga Serbia për qytetarët serbë në Kosovë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark