×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Princi Harry ka “shkëputur” të gjitha lidhjet me Britaninë, ndryshon zyrtarisht vendbanimin

  Insajderi
  19 April 2024 - 22:50
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Vendi zyrtar i qëndrimit të përhershëm të Princit Harry tani renditet si SHBA, sipas dokumenteve të reja të paraqitura në MB. Kujtojmë se Princi Harry dhe Meghan Markle jetojnë në Kaliforni që nga marsi i vitit 2020, pra që kur u larguan nga rolet e tyre si anëtarë të lartë të familjes mbretërore .

  Tani, disa vite më vonë, të dhënat e publikuara tregojnë se “vendi/shteti i ri i vendbanimit të zakonshëm ” të Princit Harry tani janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas informacioneve të Sky News, pavarësisht se depozitimi elektronik i dokumentit në shërbimin “Companies House” është bërë të mërkurën, vetë dokumenti tregon se ndryshimi është bërë më 29 qershor të vitit të kaluar, pra në të njëjtën ditë që Pallati i Buckingham ka konfirmuar se çifti është larguar nga Frogmore Cottage.

  Megjithatë, provat e reja ngrenë pyetje serioze nëse ai mund të mbetet si Këshilltar i Shtetit, pra një nga shtatë anëtarët e familjes mbretërore që mund të zëvendësojnë Monarkun në rast nevoje, si këshilltarë të shtetit, me ligj, duhet të jenë me vendbanim në Mbretërinë e Bashkuar.

  Në librin e publikuar në janar 2023, Princi Harry foli për konfliktet e tij me anëtarët e familjes mbretërore, ndërsa në vitin 2020, duke folur në “The Late Late Show”, tha se donte të largohej nga familja mbretërore, pasi nuk mundej. qëndrojnë historitë “toksike” që qarkullojnë rreth tij në shtypin britanik . “Ne të gjithë e dimë se si mund të jetë shtypi britanik. Dhe po më shkatërronte shëndetin mendor. Unë mendoja, “kjo është toksike”./abcnews.al

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark