10:26 - 16 Qershor 2022

Para pak minutave para Kuvendit të Kosovës është dëgjuar një shpërthim aty ku veteranët janë duke protestuar.

Nuk dihet saktë se nga ana e kujt është gjuajtur mjeti plasës.

“Mos provokoni policinë se është e jona” – janë dëgjuar thirrje gjatë protestës.

Ndërkohë, derisa mijëra protestues po qëndrojnë para ndërtesës së Kuvendit dhe Qeverisë, sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka kërkuar nga Policia e Kosovës që të marrë masa sepse sipas tij, nga dritaret e Kuvendit po shihen persona që po e provokojnë situatën.

/GazetaInsajderi