×
 • Sport
 • Botërori 2022

  Publikohen formacionet zyrtare të super-ndeshjes së sotme Angli – Francë

  Insajderi
  10 December 2022 - 18:49

  Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Francë.

  Çerekfinalja e këtij Botërori ka vendosur përballë dy kombëtare tejet të fuqishme.

  Anglia dhe Franca përballen sot për një vend në gjysmëfinale të Kupës së Botës.

  Të dy skuadrat kërkojnë biletën për fazën tjetër, andaj do ‘luftojnë’ deri në fund për ta arritur.

  Pritet të zhvillohet një ndeshje tejet interesante.

  Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare për të dy kombëtaret.

  FORMACIONET ZYRTARE:

  England: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Shaw, Rice, Henderson, Bellingham, Saka, Foden, Kane (c)

  France: Lloris (c), Kounde, Upamecano, Varane, Hernandez, Tchouameni, Rabiot, Dembele, Griezmann, Mbappe, Giroud.

  Përballja në mes tyre fillon nga ora 20:00.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark