×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Publikohet momenti i shembjes së kishës meksikane, arrin në dhjetë numri i të vdekurve (VIDEO)

  Insajderi
  02 October 2023 - 12:49

  Është publikuar videoja ku shihet momenti kur u shemb çatia e kishës meksikane.

  Të paktën 10 persona, përfshirë tre fëmijë, u vanrë kur ndodhi kjo tragjedi.

  Shembja ndodhi të dielën pasdite, ndërsa rreth 100 njerëz po merrnin pjesë në një pagëzim në kishën Santa Cruz në Ciudad Madero.

  60 persona u lënduan, të paktën dy prej tyre në gjendje të rëndë, dhe dhjetëra u bllokuan nën rrënoja.

  Banorët vendas nxituan drejt ndërtesës me lopata dhe kazma në përpjekje për të çliruar të bllokuarit, raporton BBC.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark