×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Pushtimi nazist i Ballkanit në 5 fotografi

  Insajderi
  16 May 2016 - 22:01
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  E njohur si “Kampanja e Ballkanit”, pushtimi nazist në këto vende ka ndodhur shpejt dhe me sukses të madh.

  nazi5

  Pushtimi kishte filluar me bombardim masiv nëpërmjet ajrit në qytetin e Beogradit ku mbetën të vrarë mijëra civil.

  nazi4

  Jugosllavia atëherë nuk kishte një strategji bindëse për tu përballur me pushtimin e madh gjerman.

  nazi3

  Portali “War History Online” ka publikuar disa fotografi në të cilat shihet sesi nazistët kanë pushtuar Ballkanin.

  nazi2

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark