×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Putin: Askush nuk dëshiron një konflikt mes Rusisë dhe NATO-s, por ne jemi gati

  Insajderi
  07 December 2023 - 12:16

  Presidenti rus Vladimir Putin tha se askush nuk dëshiron një konflikt midis Rusisë dhe NATO-s.

  Por nëse dikush dëshiron, ”ne jemi gati”, deklaroi ai.

  ”Ne jemi gjithmonë të gatshëm për çdo skenar. Por askush nuk e dëshiron këtë”.

  ”Me iniciativën e Amerikës, ne dikur krijuam një mekanizëm të veçantë për parandalimin e konflikteve të tilla. Komandantët e disa njësive tona kanë mundësi të komunikojnë drejtpërdrejt dhe të konsultohen për çdo situatë krize”.

  ”Askush nuk dëshiron ndonjë konflikt, por nëse ata duan, ne jemi gati”, tha Putin në një bisedë me gazetarët pas përfundimit të samitit ”Rusi-Afrikë”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark