×
 • Lajme
 • Lajme

  Qeveria thyen heshtjen për LGBT-në – ndriçon objektin me flamurin e tyre

  Insajderi
  17 May 2016 - 22:43
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ngjyrat e flamurit të komunitetit lezbik, gej, biseksual dhe transgjinor LGBT janë ato që karakterizojnë sonte ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, si shënim i Ditës Ndërkombëtare Kundër Homofobisë dhe Transfobisë.

  Më herët gjatë ditës është mbajtur edhe një marsh me moton “Dashuria jonë është kushtetuese” në të cilën nuk ka marrë pjesë kreu i Qeverisë, Isa Mustafa.

  Nga Skënderbeu te Zahir Pajaziti – Kundër homofobisë

  Aty kanë marrë pjesë presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe ish-presidentja Atifete Jahjaga, bashkë me ambasadorë e përfaqësues të ambasadave dhe institucioneve të tjera vendore e ndërkombëtare.

  Thaçi nuk e përfundon marshimin e LGBTI-së

  Madje Mustafa nuk e ka thënë asnjë fjalë në lidhje me Ditën Kundër Homofobisë dhe Transfobisë e as për aktivitetin e sotëm./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark