×
 • Sport
 • Sport

  Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn – publikohen pamjet

  Insajderi
  20 May 2024 - 08:50
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Komentatorët e TNT SPORTS ishin të bindur që Tyson Fury ishte “shqetësuar” nga një problem i raundit të parë kundër Oleksandr Usyk.

  Gypsy King pësoi humbjen e parë në karrierën e tij pasi ukrainasi fitoi me një vendim me pikë.

  Fitorja e Usyk e bëri atë të kurorëzohej kampioni i parë i padiskutueshëm i peshave të rënda që nga Lennox Lewis në 1999.

  Ndeshja e mbrëmshme filloi me një duel të barabartë, por Fury duket se kishte pësuar lëndim herët.

  Komentatorët e TNT Sports, Darren Fletcher dhe Richie Woodall thanë në raundin e tretë: “Ai vazhdon të fërkojë hundën. Kjo e shqetëson atë që nga raundi i parë”.

  Fury e trajtoi atë dhe filloi të merrte kontrollin e luftës. Por në fazat e fundit, Usyk ishte kundërpërgjigjur, me hundën e rivalit të tij që dukej se ishte e goditur më tej.

  Ai u pa duke fshirë gjakun me doreza gjatë meçit. Dhe gjërat u përkeqësuan për të në raundin e nëntë kur Usyk e goditi me disa grushta të fuqishëm.

  Fury u mbajt rreth ringut përpara se të rrëzohej në litarë. Pavarësisht se nuk ra në dysheme, u shënua një nokdaun zyrtar që rezultoi vendimtar në kartat e gjyqtarëve. /Telegrafi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark