×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Radomiroviqi fishkëllehet nga serbët, synoi të hynte në objektin e komunës së Leposaviqit

  Insajderi
  16 August 2023 - 11:27

  Zëvendësministri i Ministrisë për Kthim dhe Komunitete, Radoica Radomiroviq është fishkëlluar nga dhjetëra serb në Leposaviq, pasi ky i fundit po synonte të hynte në objektin e komunës me disa zyrtarë për ta vizituar kryetarin e kësaj komune, Lulzim Hetemin.

  Siç raportojnë mediat serbe, e kanë pritur me fishkëllima Radomiroviqin, shkruan Gazeta Insajderi.

  Sipas raportimeve, prezent ishte edhe KFOR-i, të cilët kontaktuan komandën e tyre për të marrë udhëzime për veprime të mëtejshme, për t’u lejuar hyrjen atyre.

  VIDEO:

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  04 December 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark