×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Rama pas dorëheqjes së Mehajt: Bashkëpunëtorë njëherë, miq përherë

  Insajderi
  08 August 2023 - 22:37
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas dorëheqjes së ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj.

  Ai ka thënë se me keqardhje e ka pranuar lajmin për dorëheqjen e Mehajt, duke e lavdëruar atë për punën e bërë.

  ”Një profesionist i rrallë, njeri i vlerave perëndimore me të cilin pata një bashkëpunim të jashtëzakonshëm.  Vullneti dhe gatishmëria e Ministrit Mehaj për bashkëpunim përtej politikave partiake, për të mirën e vendit, është shembull për të gjithë.  Bashkëpunëtor njëherë, miq përherë”, ka shkruar Rama në Facebook.

  E Mehaj ka thënë se po largohet për shkaqe familjare.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark