×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Ramadani: Është shumë serioze që NATO i ka shtu 1 mijë trupa në Kosovë, ka mundësi për risulm

  Insajderi
  05 February 2024 - 22:36
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ish-kryeinspektor i AKI-së, Burim Ramadani, tha se mundësia për një ripërsëritje të Banjskës është e madhe.

  Ramadani ka përmendur faktin se NATO ka sjellë 1 mijë trupa ushtarak në Kosovë.

  “Është shumë serioze që NATO i ka shtu 1 mijë trupa. NATO i ka rritë trupat luftarakë, nuk ka pru trupa të rregullt ose mbështetës, por ka pru trupa luftarak në Veri të Kosovës. Mundësia e një rigrupimi dhe një risulmi sikurse rasti i Banjskës me 24 shtator është e madhe dhe mund të ndodh dhe këtë nuk e ka përjashtu asnjë insitutucion as vendor e as ndërkombëtar”, tha Ramadani në T7.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark