×
 • Lajme
 • Lajme

  Rashiq bën thirrje për lirimin e drejtorit komunal të Leposaviqit që u arrestua nga policia serbe

  Insajderi
  10 September 2023 - 14:02
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministri për Kthim dhe Komunitete, Nenad Rashiq, ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e drejtorit të Administratës në Komunën e Leposaviqit, njëherësh djali i Zëvendësministrit të Ministrisë për Kthim dhe Komunitete, Nikolla Radimiroviq nga ana e policisë së Serbisë.

  Ai, në një konferencë për media, ka deklaruar se Radimiroviq ishte me të fejuarën e tij kur është ndaluar, dhe ka bërë thirrje për lirimin e tij pasi është dërguar në stacionin e policisë serbe në Rashkë.

  “Ka ndodhur së pari një ndalesë në pikën kufitare është mbajtur katër orë është marrë në pyetje që e konsiderojnë veten anëtarë të BIA-s. Ai është marrë në pyetje prej atyre organeve që më pas e kanë vendosur në Rashkë, ai është atje edhe sot. Thonë se do të jetë aty deri të hënën, sepse gjykatësi nuk është dispozicion po pritet që ai kur të vijë të hënën të merret me rastin”.

  “Në aspektin ku duhet të ketë gjyqtarë në detyrë në çdo kohë. Një prej elementeve që është ngarkuar ai ka qenë kallëximi penal “shkelja e rendit kushtetues”. Ai ka qenë me të fejuarën ajo ka pasur maltretime të ashpra nga ata persona”, ka thënë Rashiq.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark