×

Reagimi i Ronaldos pasi tifozët kundërshtarë filluan të thërrasin emrin e Messit

31 October 2023 - 20:02

Cristiano Ronaldo është përballur me një situatë të pakëndshme në fitoren e Al Nassr me rezultat 1-0 ndaj Al Ettifaq në kuadër të 1/8 së finales në King Cup.

Skuadra e portugezit kaloi në çerekfinale të turneut falë golit të Sadio Manes që u shënua në minutën e 107-të të vazhdimeve.

Por, derisa ishte duke u zhvilluar ndeshja, tifozët e Al Ettifaq filluan ta ngacmonin Ronaldon, duke thirrur emrin e Messit.

“Messi, Messi, Messi”, ishin thirrjet provokuese të tifozëve kundërshtarë në drejtim të portugezit, duke ditur se mbrëmë argjentinasi fitoi Topin e tetë të Artë në karrierë.

Leo tani ka tre çmime më shumë se Ronaldo dhe epoka e tyre për këtë çmim ka përfunduar mbrëmë, apo më mirë të themi se për portugezin kishte përfunduar në fund të vitit të kaluar kur u largua nga Manchester United dhe u eliminua nga Kampionati Botëror.