×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Reagon ashpër vëllai i Donjeta Pajazitajt: Ku ka pare s’ka drejtësi

  Insajderi
  02 May 2023 - 19:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Vëllai i Donjeta Pajazitajt, Shkëlqim Pajazitaj ka reaguar ashpër pas arsyetimit të Supremes për lirimin nga akuza të Naser Pajazitajt.

  Ai përmes një postimi në facebook ka thënë se nuk e di nëse ka prov më të madhe sesa deklaratat e kundërta mes Pajazitajt dhe vajzës së tij në polici.

  Mes tjerash ai ka renditur edhe disa ‘prova’ ku sipas tij Gjykata do të duhej të vlerësonte drejtë rastin.

  “Sikur gjykata supreme te vlersonte ne menyr te drejt te pakten keto prova 2-3 prova do te fitonte te njejten bindje si shkallat tjera 1.Deshmin e vajzes se ti 2.Kamerat 3.Arma me te cilen ju ka kerku me ekzaminu, nese nuk do te ishte ajo arma me te cilen u kry vrasja, ateher pse mos ta derzonte per ekzaminim pasi qe edhe prokoria i kishin thene nese nuk perputhen me gzhojat qe jan gjet ne vendin e ngjarjes me at arm ti ki me kon i lir 4.Hartografia e ka than te kunderten, me ate qe deklaron mbrojtja e ti”, ka shkruar Pajazitaj në facebook.

  Në fund i njëjti ka shkruar se “ku ka pare ska #Drejtesi“.

  Postimi i plotë:

  Nuk e di a ka prov ma te madhe se kur nje femije i del kunder babait te ti, ateher vjen nje (?) e madhe si gjykata supreme e kosoves nuk arriti te fitoj nje bindje qe aj person ka kryer vepren penale (Vrasje)

  Sikur gjykata supreme te vlersonte ne menyr te drejt te pakten keto prova 2-3 prova do te fitonte te njejten bindje si shkallat tjera

  1.Deshmin e vajzes se ti

  2.Kamerat

  3.Arma me te cilen ju ka kerku me ekzaminu, nese nuk do te ishte ajo arma me te cilen u kry vrasja, ateher pse mos ta derzonte per ekzaminim pasi qe edhe prokoria i kishin thene nese nuk perputhen me gzhojat qe jan gjet ne vendin e ngjarjes me at arm ti ki me kon i lir

  4.Hartografia e ka than te kunderten, me ate qe deklaron mbrojtja e ti

  Vetem me keto prova supremja do te fitonte bindjen sikur ti vlersonte ne menyr te drejt dhe korrekte, pa mar parasysh deklarat e deshmitarve, alibia

  Fjal e urt popullore ku ka pare ska #Drejtesi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark