×
 • Lajme
 • Lajme

  Reagon Besnik Berisha: Aktakuza është e pabazë

  Insajderi
  20 May 2016 - 16:40
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sipas tij, kjo aktakuzë është e paqëndrueshme dhe nuk ka kurrfarë baze.

  “Deklaroj se kjo aktakuzë është e pabazë dhe e ndikuar nga MPB-ja,për shkak të publikimit që e kam bërë lidhur me keqpërdorimet me pasaportat biometrike që kanë ndodhur dhe vazhdojnë edhe sot e kësaj dite”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga vetë Berisha.

  Berisha thotë se në vend që policia dhe prokuroria të ndërmarrin masa ndaj keqpërdoruesve që e dëmtojnë buxhetin e Kosovës, po ngritin aktakuzë ndaj “denoncuesit, kinse për zbulim të fshehtësisë zyrtare”.

  Ai deklaron se asnjë informatë apo dokument të klasifikuar si sekret nuk e ka publikuar. Por, thotë që ka publikuar vetëm keqpërdorimet që kanë ndodhë. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark