×
 • Sport
 • Sport

  Real Madrid triumfon si mysafir i Napolit

  Insajderi
  03 October 2023 - 22:59

  Një autogol i Alex Meretit ka vendosur ndeshjen dramatike mes Napolit dhe Real Madridit. Pas një goditje të fuqishme të Federico Valverdes, topi qëlloi traversën dhe nga shpina e Meretit përfundoi në rrjetë. Ishte minuta e 78-të dhe goli për 3:2 në të mirë të Madridit.

  Napoli, që ishte pa Amir Rrahmanin, kaloi në epërsi në minutën e 19-të. Realizator ishte Leo Ostigard. Vinicius Junior shënoi për 1:1 në minutën e 27-të, me asistim të Jude Bellingham.

  Napoli e nisi më mirë pjesën e dytë dhe barazoi në 2:2 në minutën e 54-t. Piotr Zielinski ishte i saktë nga pika e bardhë.

  Më pas madrilenët morën veten gradualisht dhe me fat shënuan golin e fitores së rëndësishme.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark