×
 • Sport
 • Sport

  Real Madridi triumfon sërish në “El Clasico”, i afrohet edhe më shumë titullit

  Insajderi
  21 April 2024 - 23:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Real Madridi ka triumfuar në “El Clasico” për të bërë një tjetër hap të madh drejt titullit të kampionit.

  Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti triumfoi me përmbysje ndaj Barcelonës, në një ndeshje që prodhoi spekatakël golash, shkruan Gazeta Express.

  Derbi i luajtur në “Santiago Bernabeu” përfundoi me rezultatin 3:2.

  “Blaugranët” kaluan të parët në epërsi me golin e Andreas Christensen (6’).

  “Los Blancos” reaguan më vonë, me Lucas Vasquez që nxori një penallti. Penalltia u shndërrua në gol nga Vinicis Junior (18’).

  Me rezultat të barabartë u mbyll pjesa e parë.

  Barça arriti sërish në pjesën e dytë që të kthej epërsinë, me Fermin Lopez (68’).

  Pas kësaj, koha ishte për skuadrën nga Madridi, që shënoi dy golat e përmbysjes dhe fitores.

  Lucas Vasquez (73’) dhe Jude Bellingham (90+1’) ishin autorët e golave të fitores për madrilenët.

  Real Madridi tani ka 81 pikë në krye të tabelës, 11 më shumë se Barcelona.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark