×
 • Biznes
 • Biznes / Biznes

  Renault MORPHOZ, vetura e së ardhmës

  Insajderi
  04 March 2020 - 10:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Imagjinoni një qytet me bllokime më të vogla trafiku, ku përdoruesit ndajnë rrugët me inteligjencë dhe jeta është më e qetë dhe më miqësore me ekologjinë. Tani imagjinoni se ka një makinë modulare në këtë qytet. Ju jep një mirëseardhje të ngrohtë në brendësinë e saj të bollshme. Ju jeni një nga pronarët e saj. Kjo është një makinë që mund t’ju largojë nga qyteti, dhe madje edhe përtej … Ky është viti 2025, dhe ju sapo keni hipur në MORPHOZ.

  Koncepti Renault MORPHOZ, përfaqësin e të cilës për Kosovë e ka “Automita“, është vizioni i automjeteve për lëvizjen personale, të ndashme, elektrike të së ardhmes. Automjeti inteligjent, modular, i ndërprerë është në gjendje që fizikisht dhe teknologjikisht të adaptohet nëse përdoret për një udhëtim të shkurtër apo udhëtim më të gjatë.

  Vetura është në gjendje të njohë dhe mirëpresë shoferin, por është plotësisht i ndashëm i cili përmban një numër teknologjish autonome për lehtësi dhe siguri të përmirësuar.

  Duke u mbështetur në platformën elektrike të re modulare CMF-EV 100%, ajo ofron një numër konfigurimesh të ndryshme për energjinë, kapacitetin dhe gamën, si dhe opsionet e përdoruesve dhe hapësirën e bagazhit.

  https://www.instagram.com/tv/B9RJi8ZneJi/?utm_source=ig_embed

  Koncepti është besnik ndaj ADN-së së markës që mishëron strategjinë e dizajnit Family Petal të Renault dhe paralajmëron një familje të re të modeleve elektrike gjatë viteve të ardhshme.

  Koncepti Renault MORPHOZ paraqet ndryshime në teknologji, shoqëri, mjedis dhe sjellje njerëzore. Eshtë një element kryesor i disa ekosistemeve transformuese që vendosin ndarjen si një parim themelor.

  Renault tashmë është fuqimisht e përfshirë në mbështetjen e revolucionit të lëvizshmërisë me produkte, shërbime dhe zgjidhje. Strategjia e saj është të bëhet një furnizues i zgjidhjeve të lëvizjes së mençur për qytetet dhe rajonet e së ardhmes.

  Renault Morphoz pwr disa sekonda shndërron nga forma e saj e për udhëtime tw shkurtëra në formën e saj më të gjatë të Udhëtimit. Makina zgjatet për 40cm, e cila lejon që një paketë shtesë e baterisë të futet nën makinë për të dt gamat dhe fuqinë e saj për t’u rritur për udhëtime më të gjata.

  Versioni i gjatë gjithashtu u jep pasagjerëve më shumë hapësirë këmbësh dhe hapësirë për çanta në pjesën e pasme.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Biznes
  09 April 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark