×
 • Lajme
 • Lajme

  Rexhep Osmani suspendohet pas dyshimit për ngacmim seksual

  Insajderi
  24 May 2016 - 17:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Lajmin për suspendimin e profesorit Osmani e ka konfirmuar Afrim Hoti, prorektor për bashkëpunim ndërkombëtarë në UP.

  “Rektori ka marrë vendim për  suspendimin e z. Osmani deri në zbardhjen e plotë të rastit”, tha Hoti, njofton Gazeta Fjala.

  Studentja që është ngacmuar të premten nga ish-ministri i Edukimit Rexhep Osmani, e kishte lajmëruar policinë dhe bashkëshortin e saj.

  Osmani, pati mohuar të ketë ngacmuar seksualisht studenten, ashtu siç ishte raportuar, por ai ka pranuar se e ka përqafuar studenten ne fjalë dhe kjo sipas tij është keqkuptuar nga ana e saj.

  Ai kishte thënë se përqafimin ndaj studentes e ka bërë meqë ka pasur lidhje familjare me të.

  “Ka qenë një keqkuptim dhe s’ka pasur asgjë tjetër. Ajo që e ka keqkuptuar ka lajmëruar policinë në prill edhe kam shkuar në polici, e kam dhanë deklaratën. Çdo gjë do të jetë okej sepse prindërit kur kem biseduar [me ta] i kam sqaruar se kjo më ka thënë që i ka do të njohshëm, kushërira të mija, dhe unë jam sjellë normalisht me të”, kishte thënë Osmani.

  Prokuroria e Kosovës pak ditë më parë ka konfirmuar për Insajderin se ka filluar ta hetojë rastin. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark