22:49 - 03 Maj 2021

Rita Ora mahniti fansat në mediat sociale sot ndërsa po paraqiste një “stuhi” fotografish, ndërsa vështronte plot dëshirë në një ballkon.

Në kyçin e djathtë të Rita Ora ajo kishte veshur një koleksion byzylykësh zinxhirë të cilët shoqëroheshin me vathët e saj.

Postimi në Instagram duket se është publikuar si një përforcues i besimit për fansat e saj për të filluar javën.

Titulli në postimin e saj lexonte: ‘Gëzuar të hënën secili.’ Krahas koleksionit të fotografive ishte një video e shkurtër që tregon atë duke u kthyer drejt kamerës dhe duke buzëqeshur.

Së fundi, 30-vjeçarja u pa së bashku me ‘interesimin e saj të dashurisë’ të përfolur Taika Waititi, Russell Crowe, Christian Bale, Sacha Baren Cohen dhe Isla Fisher duke shijuar darkën në restorantin Doll në Sidnei.

Ylli i muzikës dhe Waititi kanë ngjallur thashetheme për romancë javët e fundit dhe të premten në mbrëmje dolën në premierën e Stan’s RuPaul’s Drag Race Down Under në Shtëpinë e Operës të Sidneit.

Ata shmangën fotografimin në tapetin e kuq të Operës së bashku, dhe u shfaqën shumë të butë kur u panë në vendin e ngjarjes.

Ylli i muzikës pop dhe regjisori i lindur në Zelandën e Re, 45-vjeç, hynë së bashku në Shtëpinë e Operës në Sidnei, por ishin të kujdesshëm për të qëndruar disa metra larg.

Shëtitja ishte e fundit në një seri takimesh mes të dyve, të cilët thuhet se kanë qenë ‘takim për më shumë se një muaj’ ndërsa këngëtarja ka qenë në Sidnei duke xhiruar “The Voice”.

Rita gjithashtu kohët e fundit dërgoi fansat në një furi kur ndau një foto tepër komode me Taika në Instagram.