×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Rusia paralajmëron ShBA-në që të mos ndërhyjë në zgjedhjet e saj

  Insajderi
  07 March 2024 - 13:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kremlini thirri sot ambasadoren e ShBA-së, Lynne Tracy, për ta paralajmëruar atë se çdo “ndërhyrje” në zgjedhjet e ardhshme presidenciale nga amerikanët mund të çojë në dëbimin e tyre nga vendi.

  Vendvotimet janë të hapura të premten deri të dielën e ardhshme dhe Ministria e Jashtme tha se çdo gjë që konsiderohet të jetë ndërhyrëse do të “shtypet me vendosmëri dhe vendosmëri, deri në dhe duke përfshirë dëbimin si “persona nongrata” të stafit të ambasadës amerikane të përfshirë në veprime të tilla”, shkruan Sky News.

  Presidenti i vendit, Vladimir Putin është i garantuar të fitojë zgjedhjet, me analistët që akuzojnë Kremlinin për frikësimin e rivalëve të mundshëm politikë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark