×
 • Lajme
 • Lajme

  Seanca e Kuvendit më 10 mars

  Insajderi
  04 March 2016 - 13:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Seanca e radhës së Kuvendit të Kosovës pritet të mbahet të enjten e ardhshme, më 10 mars. Kështu ka vendosur sot Kryesia e këtij institucioni.

  Përfaqësuesja e opozitës në Kryesi, deputetja Aida Dërguti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se opozita do të marrë pjesë në seancë dhe do ta pengoj atë, ngjashëm siç ka vepruar këta muajt e fundit.

  Ndërkohë që kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli u ka bërë thirrje partive opozitare që të ulen dhe bisedojnë me partitë në pushtet dhe të heqin dorë nga veprimet e dhunshme.

  Kjo seancë, do të jetë e para që nga zgjedhja e presidentit të ri të Kosovës e cila ishte përcjellë me tensione të shumta ndërmjet partive në pushtet dhe atyre në opozitë./rel

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  13 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark