×
 • Lajme
 • Lajme

  Selmanaj: Vendimi i Kushtetueses për manastirin e Deçanit është i turpshëm

  Insajderi
  21 May 2016 - 14:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ai e ka cilësuar vendimin si tradhti dhe turp i Gjykatës Kushtetuese ndaj shtetit të Kosovës dhe qytetarëve të saj.

  “Turp e tradhti e Gjykatës Kushtetuese ndaj interesave të vendit e të popullit! Ndërhyrje politike dhe shkelje e ligjit e drejtësisë! Turp! Kurrë ky vendim s’ka me u pranuar e as zbatuar nga Komuna që unë e drejtoj!”, thuhet në reagimin e kryetarit të Deçanit

  I pari i Deçanit tha po ashtu se “Manastiri nuk mund të behët pronar i këtyre pronave!”. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark