×
 • Sport
 • Sport

  Sherri me Karim Benzema-n i kushton shtrenjtë trajnerit portugez! Shkarkohet nga skuadra arabe, Al Ittihad

  Insajderi
  08 November 2023 - 18:39

  Pas merkatos përrallore dhe fillimit të suksesshëm të sezonit, kriza e Al Ittihad ka çuar në shkarkimin e Nuno Espirito Santo.

  Trajneri portugez u lirua nga detyra pas humbjes 2-0 në Champions League e Azisë në shtëpi ndaj skuadrës irakiane Al Quwa Al Jawiya.

  Rezultatet negative të periudhës së fundit e kanë çuar klubin Jeddah në vendin e gjashtë në kampionat, dymbëdhjetë pikë prapa kryesuesve të Al Hilal.

  Një nga arsyet e këtij shkarkimi duket se ka qenë edhe sherri që trajneri ka pasur me Karim Benzema, lojtari i transferuar në Arabi me kosto zero nga Real-i verën e kaluar.

  Marrëdhënia mes trajnerit dhe ish-fituesit të Topit të Artë nuk kishte qenë kurrë idilike, por përplasja vendimtare ndodhi në pjesën e parë të ndeshjes së Champions League.

  Trajneri po qortonte skuadrën në dhomat e zhveshjes dhe toni do të kishte bërë që Benzema të ngrihej dhe të përgjigjej.

  Diskutimi u ndez para të gjithë ekipit dhe situata u bë e paqëndrueshme.

  Mbrëmjen e djeshme vendimi ka ardhur nga klubi i Jeddah, i cili përmes një komunikate për shtyp ka lajmëruar shkarkimin e Espirito Santos.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark